szybkasprzedaż - Tel: 606 183 933 606 183 933

Jak sprzedać samochód w skupie aut. Jakie dokumenty są potrzebne?

 

Gdy chcemy pozbyć się swojego samochodu, coraz bardziej rozpowszechnianą formą transakcji stają są skupy aut. Ten rodzaj sprzedaży jest o wiele wygodniejszy, szybszy, a na dodatek możemy na nim sporo zyskać. Musimy pamiętać, że skupy samochodów zainteresowane są praktycznie każdym rodzajem samochodów. Niezależnie od tego czy samochód jest nowy, uszkodzony czy też niesprawny.

Jak sprzedać samochód w skupie aut?

Przy pierwszym kontakcie z firmą skupującą samochody, ważne jest podanie najważniejszych informacji o samochodzie. Marka, model, rocznik, przebieg, ale i również uwzględnienie usterek. Pomoże to skupującemu, wstępnie oszacować jego wartość. Następnym krokiem jest ustalenia miejsca skupu. Zazwyczaj są to parkingi, stacje benzynowe lub inne miejsca publiczne by zagwarantować obu stronom bezpieczeństwo. Podczas spotkania prowadzone są oględziny samochodu. Zajmują się tym wykwalifikowani pracownicy. Dodatkowo również można na własne życzenie wynająć rzeczoznawcę lub mechanika.

Wartość samochodu.

Cena samochodu ustalana jest do momentu zadowolenia obu stron. Po jej ustaleniu następuje przejście do formalności. Spisanie umowy kupna-sprzedaży stanowi istotny element. Zawarte w niej są między innymi informacje dotyczące sposobu płatności. W przypadku, gdy klient zażyczyłby sobie płatności od razu zobowiązany jest on do wcześniejszego zawiadomienia o tym sprzedawcę.

Dokumenty do sprzedaży.

Sprzedaż auta w skupie nie różni się praktycznie niczym, pod względem formalnym, od sprzedaży prywatnej. Właściciel samochodu musi przygotować takie dokumenty jak: dowód rejestracyjny, karta pojazdu (gdy niniejsza została mu wydana), polisę ubezpieczeniową OC oraz dowód osobisty. W przypadku, gdy pojazd ma więcej niż jednego właściciela obowiązkowe jest dostarczenie dowodów wszystkich dysponentów czyli umów które wystąpiły „po drodze”. Warto również pamiętać o dostarczeniu homologacji butli gazowej, jeśli takową posiadamy. Na podstawie tych dokumentów pracownicy skupu przygotowują umowę kupna- sprzedaży.

 

Jak sprzedać samochód w skupie aut. Jakie dokumenty są potrzebne? - Skup Aut Autokupiec - Darmowa Wycena